Jeugdbestuur
Het jeugdbestuur is verantwoordelijk voor de niet voetbaltechnische aspecten van het jeugdvoetbal. De technische commissie is verantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Dat betekent bijvoorbeeld dat het jeugdbestuur zorgt voor de werving en begeleiding van leiders; de technische commissie voor de werving en begeleiding van trainers en de indeling van de selectieteams.
Groepsmentoren
De groepsmentor maakt deel uit van het jeugdbestuur. Hij/zij onderhoudt contacten met ouders van (nieuwe) leden (o.a. over teamindeling en trainingstijden) en zorgt – in overleg met de technisch coördinator en de trainers – voor de indeling van de niet-selectieteams en voor het werven en begeleiden van leiders. Hij/zij bewaakt de naleving van de clubspelregels, signaleert problemen en maakt deze bespreekbaar, doet voorstellen voor oplossing van problemen en zonodig bestraffing van spelers en is in algemene zin de contactpersoon voor ouders, spelers, leiders en trainers. Er is een groepsmentor per leeftijdscategorie. De mentoren zijn:
A/B-junioren: Frans Kolijn (mentorAB@cjvv.nl)
C-junioren: Mario Laheij (mentorC@cjvv.nl)
D-pupillen: Ype van Keimpema (mentorD@cjvv.nl)
E-pupillen: Dick van Veelen en Henk Jan Bus (mentorE@cjvv.nl)
F-pupillen: Iris van Veen (mentorF@cjvv.nl)
Kabouters: Iris van Veen (mentorF@cjvv.nl)
Trainers
Eén van de doelstellingen van de jeugdafdeling is het kwaliteitsniveau van de jeugdelftallen zo hoog mogelijk te maken. Daartoe is voor de selectieteams in elke leeftijdsgroep een gediplomeerde jeugdtrainer aangesteld, die tevens het betreffende selectieteam tijdens wedstrijden begeleidt. De (veelal niet gediplomeerde) trainers van de overige teams worden zo goed mogelijk begeleid en van oefenstof voorzien. De trainers verzorgen via hun trainingen de voetbaltechnische opleiding en zorgen er voor dat de CJVV talenten zich optimaal kunnen ontwikkelen. De trainers doen hun werk op basis van een opleidingsplan. De technische commissie stelt de trainers aan.
Trainingen
Om de bovenstaande doelstelling te kunnen verwezenlijken, is het van het grootste belang dat alle jeugdleden zoveel mogelijk de trainingen bezoeken. De selectieteams (A1, B1, C1, C2, D1, D2, E1, E2, E3, F1, F2) trainen 2 tot 3x per week. De overige teams in de regel 1x per week. Voor de keepers zijn er speciale trainingen.
Het kan voorkomen dat trainingen vanwege de weersomstandigheden niet door kunnen gaan. De beslissing of de training al dan niet door gaat, wordt genomen door de trainers. Omdat trainers meestal pas kort voor de aanvang van de training op het veld zijn, kan die beslissing dus ook pas vlak voor aanvang van de training worden genomen, zodat spelers niet van tevoren geïnformeerd kunnen worden. Het kan dus zijn dat men een enkele keer voor niets komt. Omdat we beschikken over twee kunstgrasvelden zal het nog maar weinig voorkomen dat een training moet worden afgelast.
Leiders
De leiders zorgen voor de begeleiding van hun team tijdens wedstrijden en regelen de organisatie rond die wedstrijden Hun namen treft u aan bij de teamindeling op de website. Het jeugdbestuur organiseert enkele malen per seizoen een jeugdleidersvergadering, waarin allerlei organisatorische zaken en diverse aspecten van het jeugdleiderschap aan de orde komen.
Wedstrijdsecretariaat
Wedstrijdsecretaris Jeugd Ties Steen Redeker (wedstrijdsecretaris.jeugd@cjvv.nl) zorgt voor de vaststelling van het wedstrijdprogramma. Hij zorgt er voor dat elk team weet op welk tijdstip het op welke plaats moet spelen. Daarbij wordt onderscheid gemaakt in competitie- en bekerwedstrijden en in vriendschappelijke wedstrijden en toernooien. Competitie- en bekerwedstrijden worden door de KNVB vastgesteld en doorgegeven aan de wedstrijdsecretaris. Hij zorgt voor publicatie van wedstrijden en aanvangstijden op de website (zie wedstrijdprogramma). Omdat er tot op het laatste moment wijzigingen in het programma kunnen optreden, geeft de CJVV-website (en niet de KNVB-website) het meest actuele programma.
Voor vriendschappelijke wedstrijden en toernooien geldt een andere werkwijze. Aan het begin van het seizoen en eventueel ook na de winterstop worden zo mogelijk collectief oefenwedstrijden georganiseerd. Deelname aan toernooien wordt geregeld door een toernooicommissie of door het jeugdbestuur. Als een leider/trainer gedurende het voetbalseizoen een oefenwedstrijd wil spelen, bijvoorbeeld op een vrije wedstrijddag, dan dient hij dit zelf te organiseren. Dat wil zeggen dat hij:
– bij de wedstrijdsecretaris jeugd checkt of er een veld en kleedkamers beschikbaar zijn; zo niet, dan kan alleen een uitwedstrijd worden gespeeld;
– een tegenstander benadert en datum, tijd en plaats afspreekt;
– een scheidsrechter regelt (bij thuiswedstrijden);
– als dit allemaal geregeld is: de wedstrijd bevestigt bij de wedstrijdsecretaris, zodat deze op de hoogte is en de wedstrijd in het programma kan opnemen.
Omdat de KNVB boetes oplegt voor het niet verschijnen van teams voor wedstrijden, mogen leiders/trainers niet op eigen initiatief wedstrijden uitstellen of verplaatsen. Dit kan alleen via de Wedstrijdsecretaris Jeugd Ties Steen Redeker (wedstrijdsecretaris.jeugd@cjvv.nl)
Teamindeling
Jeugdvoetbal wordt gespeeld in verschillende leeftijdscategorieën. Voor het seizoen 2010-2011 gelden de volgende leeftijdsgrenzen:
A-junioren: Geboren in 1993 en 1994
B-junioren: Geboren in 1995 en 1996
C-junioren: Geboren in 1997 en 1998
D-pupillen: Geboren in 1999 en 2000
E-pupillen: Geboren in 2001 en 2002
F-pupillen: Geboren in 2003 en 2004 (KNVB competitie)
F-pupillen: Geboren in 2004 en 2005 (OSN League)
Kabouters: Geboren in of na 2006, vanaf 4 jaar
De oudste F-pupillen spelen uit- en thuiswedstrijden in de KNVB-competitie. De jongste F-pupillen spelen onderlinge wedstrijden (OSN League) op het CJVV-terrein.
De speelduur van de wedstrijden verschilt per leeftijdscategorie:
A-junioren: 2 x 45 minuten
B-junioren: 2 x 40 minuten
C-junioren: 2 x 35 minuten
D-pupillen: 2 x 30 minuten
E-pupillen: 2 x 25 minuten
F-pupillen: 2 x 20 minuten